Прокуратура хәбәр итә

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә пилотсыз һава судноларын куллану турында
Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Президентының «Татарстан Республикасы территориясендә пилотсыз һава судноларын куллану турында» 25.11.2022 № ПУ-813 Указы нигезендә, дәүләт хакимияте органнары һәм аларга буйсынучы оешмалар, җирле үзидарә органнары, башка оешмалар һәм физик оешмалар тарафыннан законнарда билгеләнгән тәртиптә кулланыла торган пилотсыз һава судноларыннан тыш, Татарстан Республикасы территориясендә пилотсыз һава судноларын куллану дәүләт хакимияте органнары һәм аларга буйсынган оешмалар, җирле үзидарә органнары белән килешү буенча аларга йөкләнгән функцияләр кысаларында затлар тарафыннан тыела.
Бу тыю төп әзерлек дәрәҗәсе төшерелгәнче кертелгән.
Һава киңлегеннән файдалану кагыйдәләрен бозган өчен, административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексының 11.4 статьясында җаваплылык каралган һәм администрация кертелүгә китерә