Прокуратура хәбәр итә

2021 елның 21 апреле, чәршәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы «Гурнович В.С.» крестьян-фермер хуҗалыгы (алга таба-КФХ) эшчәнлегендә халыкны эш белән тәэмин итү турындагы закон таләпләрен үтәүне тикшерде. «Россия Федерациясендә халыкны эш белән тәэмин итү турында» Федераль законның 25 нче маддәсенең 3 нче пункты нигезендә эш бирүчеләр ай саен мәшгульлек органнарына оешмада вакантлы эш урыннары (вазыйфалар) булу турында мәгълүмат бирергә тиеш. Әлеге мәгълүматларны мәшгульлек үзәгенә бирү гражданнарны эшкә урнаштыруның тотрыклы, нәтиҗәле системасын булдыруга, халыкның оптималь мәшгульлегенә ирешүгә юнәлдерелгән. Тикшерү күрсәткәнчә, КФХ Законының күрсәтелгән таләпләре үтәлми, 2020 нче елда һәм 2021 нче елның узган чорында әлеге хуҗалык тарафыннан «Кайбыч районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге» дәүләт казна учреждениесенә вакантлы эш урыннары (вазыйфалар) булу турында белешмәләр бирелмәгән.